Zámek Svijany

Zámek Svijany, který je od své rekonstrukce otevřen veřejnosti od roku 2016, je oproti jiným zámkům tak trochu jiný. Jelikož se nedochovalo původní zámecké vybavení, jsou jeho expozice muzejního typu. Svijany se nacházejí v archeologicky významné oblasti, můžete si proto na zámku prohlédnout unikátní archeologickou expozici, pocházející zejména z 3000 let starých nálezů v nedalekém okolí, seznámit se s pohřebním rituálem doby bronzové či si prohlédnout netradiční bronzový poklad. Ohromí vás vysvěcená kaple sv. Jana a Pavla, která je v sezóně atraktivním místem pro pořádání svatebních obřadů. Při prohlídce se také dozvíte více o historii zámku či lázeňství a pivovarnictví. V zámeckém podzemí je k nahlédnutí částečné zasypaná tajná chodba.

Zámek Svijany nabízí kromě tradičních prohlídek s průvodcem či bez průvodce i prohlídky noční. Archeolog Petr Brestovanský na nich návštěvníky blíže seznamuje se zajímavostmi nejen ze zámecké historie. Zámek se však zaměřuje i na děti. V sezóně se zde konají dětské prohlídky, které dětem umožňují seznámit se s expozicemi zábavnou formou. Pohádková postava děti od 4 do 8 let nejen provází, ale také jim zadává řadu úkolů a hádanek. V zámeckém areálu nechybí ani dětské hřiště, archeologické pískoviště či vnitřní Montessori koutek.

Zámek Svijany se stal díky své zámecké hře Arcana oblíbeným místem pro hráče dobrodružných her. Tato hra je určena pro hráče všech věkových kategorií, je situována do prohlídkového okruhu zámku a hráči plní úkoly a řeší hádanky za pomoci tabletu nebo mobilního telefonu. Na českém trhu není mnoho dobrodružných her, které jsou zaměřeny výhradně na menší děti, proto se na zámku rozhodli v roce 2020 zaměřit právě na ně. Nová Putovní hra Arcana je určena pro rodiny s malými dětmi ve věku od 7 do 13 let, a je zasazena do okolí zámku (okruh okolím Svijan dlouhý cca 1,8 km). Jediné, co hráči nosí s sebou, je speciální batoh. Po cestě děti za mírného dohledu a pomoci rodičů řeší řadu úkolů a rébusů, při jejichž plnění využívají nejen obsah batohu, ale také předměty z okolí. Pokud se jim podaří otevřít i poslední zámeček batohu, naleznou zámecký poklad. Hra podporuje rozvoj jejich kreativity, samostatnosti i kooperace. Za léto si hru odehrály desítky spokojených rodin.

Výhodou polohy Zámku Svijany je jeho blízkost se sousedním Pivovarem Svijany. Pivovar nabízí turistům prohlídky přímo v reálném provozu s ochutnávkou piva z ležáckého tanku. V pivovarské restauraci pak můžete ochutnat tradiční pivovarskou kuchyni a na čepu všechny druhy svijanských piv. Pokud se vám po zážitcích a prohlídkách nebude chtít domů, můžete se navíc na zámku ubytovat. Zámek totiž nabízí i stylové ubytování.

Pro aktuální informace sledujte webové stránky www.zameksvijany.cz.

Hotel & Zámek Svijany nabízí ubytování v 17 moderně zrekonstruovaných zámeckých pokojích s kapacitou 41 lůžek. Pokoje se nachází ve 3. a 4. nadzemním podlaží s výhledem do zámecké zahrady a jsou pohodlně dostupné i výtahem. Pro hosty jsou připraveny zvýhodněné pobytové balíčky a široký výběr doplňkových služeb.


Svijany

Zámek Svijany
č. p. 30, 463 46 Svijany

Telefonní číslo
+420 481 770 703

E-mail
info@zameksvijany.cz

www.zameksvijany.cz

Po stopách Albrechta z Valdštejna
(c) Eusebius group b. r. o. 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!