Valdštejnův egopalác, Praha


Trasa Valdštejnův egopalác je součástí mobilní hry Skryté příběhy, která je určená pro všechny zvídavé děti a hravé rodiče. Díky této aplikaci poznáte zajímavá místa České republiky a zažijete dobrodružství nejen s Albrechtem z Valdštejna. Na trase je pak třeba plnit zajímavé úkoly spojené s konkrétním příběhem. Aplikaci si můžete stáhnout na Google Play nebo App Store.

TRASA

Příběh se odehrává v roce 1630 na Malé Straně v Praze. Má 7 zastavení a tedy i 7 úkolů, které je nutno splnit. Délka trasy je 2 kilometry a trvá zhruba 1 hodinu. Trasa vede od Valdštejnské jízdárny, pokračuje přes Malostranské náměstí a končí u branky do Valdštejnské zahady. Jednoduchý terén je vhodný pro kola i kočárky.

Skryté příběhy, trasa Valdštejnův egopalác, Praha
Skryté příběhy, trasa Valdštejnův egopalác, Praha
PŘÍBĚH


Pomozte staviteli Pierronimu uspokojit požadavky marnotratníka Albrechta z Valdštejna. V době stavby paláce byl Albrecht z Valdštejna jedním z nejmocnějších mužů v Evropě. Měl největší vojsko a spoustu peněz, které získal tím, že si z válčení udělal podnikání. Mnoho dalších staveb nechal postavit na Frýdlantsku a Jičínsku, kde měl své panství.