Útěk bláznů, Hrubá Skála


Trasa Útěk bláznů je součástí mobilní hry Skryté příběhy, která je určená pro všechny zvídavé děti a hravé rodiče. Díky této aplikaci poznáte zajímavá místa České republiky a zažijete dobrodružství nejen s Albrechtem z Valdštejna. Na trase je pak třeba plnit zajímavé úkoly spojené s konkrétním příběhem. Aplikaci si můžete stáhnout na Google Play nebo App Store.

TRASA

Příběh se odehrává v roce 1628 na Hrubé Skále. Má 8 zastavení a tedy i 8 úkolů, které je nutno splnit. Délka trasy je 8 kilometrů a trvá zhruba 3 hodiny. Trasa vás provede skalním městem, nahoru a dolů, a zpět se vrací po rovině po náhorní cestě se spoustou krásných vyhlídek do kraje. Jednoduchý terén je vhodný pro kola i kočárky.

Skryté příběhy, trasa Útěk bláznů, Hrubá Skála
Skryté příběhy, trasa Útěk bláznů, Hrubá SkálaPŘÍBĚH


Po nepovedeném povstání českých stavů proti císaři a prohrané bitvě na Bílé Hoře museli majitelé jičínského panství, rodina Smiřických, prchnout ze země a jejich majetek propadl císaři. Ten pak zabavené statky rozprodával svým věrným.


Jičínské panství, kam patřily mimo jiné i hrady Valdštejn a Hrubá Skála, bylo jedno z nejvýnosnějších v Čechách. Proto není divu, že se na něj třásla celá řada zájemců. Všechny však vypekl Albrecht z Valdštejna, který císaři vysvětlil, že panství má podle práva připadnout Jindřichu Jiřímu Smiřickému. Samozřejmě zdůraznil, že pan Jindřich je slaboduchý a potřebuje opatrovníka, který by se o majetek staral za něj. A nezapomněl dodat, že on je s Jindřichem Jiřím vlastně příbuzný, protože jeho matka pocházela z rodiny Smiřických.


Císař byl Valdštejnovi zavázán za to, že mu za své vlastní peníze vyzbrojil a udržoval armádu, a tak se asi nenechal moc dlouho přemlouvat. Ustanovil Valdštejna opatrovníkem Jindřicha Jiřího Smiřického a tedy správcem Jičínského panství. Skutečná právoplatná dědička panství Markéta Slavatová ze Smiřic opatrovnictví opakovaně odmítla, ale nebylo jí to nic platné. Byla to uprchlice a nikdo se na její práva nehodlal ohlížet. Jindřicha, kterého odvezla ze země, prohnaný Valdštejn nakonec vypátral v Hamburku a přivezl jej na Hrubou Skálu. A tady začíná náš příběh. Je možné, že se chce Jindřicha zbavit? Dokážeme zachránit nebohého Jindřicha, aby mohl dožít v péči svých sluhů na zdejším hradě?

Po stopách Albrechta z Valdštejna
(c) Eusebius group b. r. o. 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!