PRAHA

Hlavní město České republiky, jehož historické jádro je od roku 1992 zapsáno na listině Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, překvapí pestrostí i bohatstvím památek. Ne nadarmo se Praze říká učebnice architektury. Malebnost a majestátnost města na Vltavě dokresluje panorama Pražského hradu - rezidence králů, císařů i prezidentů.

Valdštejnský palác

V Praze byl postaven i velkolepý palác frýdlantského vévody Albrechta z Valdštejna, který dodnes zůstává důkazem jeho výrazných mocenských ambicí.

Na místě 26 domů, několika zahrad a cihelny bylo v letech 1623-1629 postaveno rozlehlé reprezentativní sídlo se čtyřmi nádvořími, jehož podoba i rozsah konkurovaly samotnému Pražskému hradu a zcela proměnily tvář Malé Strany. Generalissimus císařských vojsk si najal italské architekty, jako byli Andrea Spezza či Giovanni Pieroni. Na výzdobě paláce a zahrady pracovali například malíř Luigi Baccio del Bianco, sochař Adrian de Vries a mnoho dalších. Důkazem Valdštejnovy touhy vyniknout je hlavní sál, na jehož stropě se nechal vévoda vyobrazit jako Bůh války.

Prostory paláce dnes slouží Senátu Parlamentu České republiky, ale palácová zahrada s krápníkovou stěnou, nádhernými bronzovými sochami a s mohutnou Sala terrenou je veřejnosti běžně přístupná a patří k významným pražským památkám.

Praha

Prague City Tourism a.s.
Turistické informační centrum Prahy
Staroměstská radnice
Staroměstské náměstí 1, 110 00 Praha 1

Telefonní číslo
+420 221 714 714

E-mail
tourinfo@prague.eu

www.prague.eu

www.praguecitytourism.cz


Po stopách Albrechta z Valdštejna
(c) Eusebius group b. r. o. 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!