Problema negra, Bezděz

Trasa Problema negra je součástí mobilní hry Skryté příběhy, která je určená pro všechny zvídavé děti a hravé rodiče. Díky této aplikaci poznáte zajímavá místa České republiky a zažijete dobrodružství nejen s Albrechtem z Valdštejna. Na trase je pak třeba plnit zajímavé úkoly spojené s konkrétním příběhem. Aplikaci si můžete stáhnout na Google Play nebo App Store.

TRASA

Příběh se odehrává v roce 1630 na hradě Bezděz. Má 7 zastavení a tedy i 7 úkolů, které je nutno splnit. Délka trasy je 4 kilometry a trvá zhruba 1,5 hodiny. Trasa vede po lesních cestách kolem hradu Bezděz, ale nakonec je třeba vystoupat schodovitou cestou až na vrchol kopce k samotnému hradu. Terén není vhodný pro kola a kočárky.

Skryté příběhy, trasa Problema negra, Bezděz
Skryté příběhy, trasa Problema negra, BezdězPŘÍBĚH


Když Bezděz získal Albrecht z Valdštejna, byl hrad zříceninou ještě páchnoucí spáleništěm. Přesto se rozhodl hrad opravit a udělat z něj moderní pevnost. Na dobu úprav povolal Albrecht na hrad mnišský řád augustiniánů, aby zde zbudovali klášter.


Po bitvě u Desavy, kde generál Valdštejn lstivě zvítězil nad stavovskými vojsky, se rozhodl pro zdejší kapli zhotovit nový oltář zasvěcený svatému Markovi. Podle Valdštejnova příkazu se zde měla každou sobotu sloužit mše na počest jeho vítězství.


Albrecht z Valdštejna však nebyl spokojen s rychlostí, s jakou se Bezděz obnovuje, a tak augustiniány vyměnil za horlivější benediktýny. Jejich zdejší představitel Benedikt Pennaloso de Mondragone totiž přivezl k vídeňskému císařskému dvoru tři kopie starobylé a slavné sošky Panny Marie monserratské a získal Valdštejna pro záměr učinit z Bezdězu významné poutní místo. Představa, jak se na kopec budou sbíhat věřící z celých Čech, je jistě velmi blažila, ale ani jeden z nich netušili, co brzy na to přijde.

Po stopách Albrechta z Valdštejna
(c) Eusebius group b. r. o. 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!