Město vzpoury, Liberec


Trasa Město vzpoury je součástí mobilní hry Skryté příběhy, která je určená pro všechny zvídavé děti a hravé rodiče. Díky této aplikaci poznáte zajímavá místa České republiky a zažijete dobrodružství nejen s Albrechtem z Valdštejna. Na trase je pak třeba plnit zajímavé úkoly spojené s konkrétním příběhem. Aplikaci si můžete stáhnout na Google Play nebo App Store.

TRASA

Příběh se odehrává v roce 1623 v centru Liberce. Má 7 zastavení a tedy i 7 úkolů, které je nutno splnit. Délka trasy je 2 kilometry a trvá zhruba 1 hodinu. Tato trasa je vlastně nenáročná a poměrně krátká procházka historickým centrem Liberce. Začíná v parku Libereckého zámku a končí na Nerudově náměstí. Terén není vhodný pro kola a kočárky.

Skryté příběhy, trasa Město vzpoury, Liberec
Skryté příběhy, trasa Město vzpoury, Liberec

PŘÍBĚH


Liberec býval v 15. století vesnicí, kde žilo několik soukeníků. Po bitvě na Bílé hoře ho výhodně získal Albrecht z Valdštejna. Mocný muž, vojevůdce a politik, který by rád ovládal celou Evropu. Ten z Liberce udělal skutečné město a centrum textilního průmyslu. Vyráběly se zde tisíce uniforem pro jeho armádu.


Valdštejn v celém svém panství bojoval proti protestantům, kterých zde byla většina, a snažil se je přivést na víru katolickou. Marně. Lidé se bouřili, Valdštejn zuřil, ale město přesto vzkvétalo a obyvatelé byli i v čase války v klidu a dostatku. Několikrát ale hrozilo, že Valdštejn město vypálí a obyvatele vyžene.

Po stopách Albrechta z Valdštejna
(c) Eusebius group b. r. o. 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!