3. Keplerův horoskop


Během svého pobytu v Praze v roce 1608 si nechal Albrecht z Valdštejna od dvorského astrologa Jana (Johannese) Keplera sestavit horoskop.


JAN KEPLER


Astronom a matematik Jan Kepler (1571 - 1630) pracoval pro císaře Rudolfa II. Z finančncíh důvodů, a i přes svou značnou skepsi k astrologii, si přivydělával sestavováním horoskopů. Od Valdštejna skrze prostředníka obdržel žádost o sestavení horoskopu, Valdštejnovo jméno a datum jeho narození.VALDŠTEJNŮV HOROSKOP


Součástí tohoto horoskopu byla také nemilosrdná charakteristika Valdštejnovy osobnosti. Kepler Valdštejna charakterizoval jako inteligentní osobnost s vysloveně asociálními sklony a odporem ke všemu všednímu a konvenčnímu. Vystihl tak jeho touhu po výjimečnosti a jeho až chorobnou ctižádost, dravost a podezíravost vůči svému okolí. Nevynechal ani jeho samotářskou osobnost, lakotu a krutost. Valdštejnovi předpověděl bohatou ženitbu v jeho 33 letech (zde se zmýlil), ale i vysoké hodnosti a bohatství. Původní horoskop byl koncipován do roku 1625. Po tomto roce se Valdštejn opět spojil s Keplerem a požádal o další horoskop. Kepler mu vyhověl a na počátek roku 1634 předpověděl budoucímu vévodovi významné neshody s okolím a kritické období v jeho jednání a chování.

Po stopách Albrechta z Valdštejna
(c) Eusebius group b. r. o. 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!