Kepler ve hvězdách, Heřmanice


Trasa Kepler ve hvězdách je součástí mobilní hry Skryté příběhy, která je určená pro všechny zvídavé děti a hravé rodiče. Díky této aplikaci poznáte zajímavá místa České republiky a zažijete dobrodružství nejen s Albrechtem z Valdštejna. Na trase je pak třeba plnit zajímavé úkoly spojené s konkrétním příběhem. Aplikaci si můžete stáhnout na Google Play nebo App Store.

TRASA

Příběh se odehrává v roce 1625 v obci Heřmanice. Má 5 zastavení a tedy i 5 úkolů, které je nutno splnit. Délka trasy je 3 kilometry a trvá zhruba 1 hodinu. Trasa vede bez převýšení po asfaltové cyklistické stezce, poté po vesnici Heřmanice, následuje hliněná cesta kolem Labe a nakonec opět po pevném povrchu po vesnici. Jednoduchý terén je vhodný pro kola i kočárky.

Skryté příběhy, trasa Kepler ve hvězdách, Heřmanice
Skryté příběhy, trasa Kepler ve hvězdách, Heřmanice

PŘÍBĚH


Albrecht z Valdštejna byl skvělý vojevůdce a velezdatný válečný podnikatel a velmi vážený šlechtic. Když si usmyslel, že si nechá vytvořit horoskop, musel na to najít toho nejlepšího astrologa své doby. Tím byl Johannes Kepler. Tento vynikající německý matematik, astronom a velmi uznávaný astrolog, přišel do Prahy v době, kdy byla sídelním městem císaře Rudolfa II. a hemžila se nejlepšími vědci a zároveň i největšími podvodníky Evropy. Kepler patřil do té první skupiny.


Po svém příchodu do české kotliny v roce 1600 se stal asistentem Tychona Brahe a po smrti svého šéfa byl císařským matematikem a astrologem. Na Braheho podnět propočítal dráhu Marsu a po dlouhých úmorných výpočtech učinil senzační objev. Objevil a sepsal první dva ze svých tří slavných Keplerových zákonů o pohybu planet. Díky těmto zákonům je někdy označován za otce nebeské mechaniky.


Ještě než v roce 1612 odešel Kepler z Prahy do rakouského Lince, vyhotovil pro vévodu Valdštejna první horoskop. Valdštejn byl s horoskopem velmi spokojen a tak si objednal po létech další a to je ten, který bude hrát roli v našem skrytém příběhu. Kepler jasně vidí ve svých výpočtech, že "Valdštejnova hvězda spěje k zenitu", tedy, že se to všechno Valdštejnovo snažení hodně brzo pokazí. Jak mu to ale má sdělit?

Po stopách Albrechta z Valdštejna
(c) Eusebius group b. r. o. 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!